Ηλεκτρονική εφημερίδα με νέα της περιοχής Αμυνταίου – Φλώρινας και όχι μόνο… από το 2008

Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017

Πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας ΕΜΣ Φλώρινας: Δάφνη Λεβαίας - Ατρόμητος Σιταριάς 2-0 (ΒΙΝΤΕΟ &ΦΩΤΟ)

Τελικό αποτέλεσμα για την 13η αγωνιστική Δάφνη Λεβαίας-Ατρόμητος Σιταριάς 2-0. Τα γκολ της ομάδας πέτυχαν οι Θωμάς
Παπαδημητρίου με πέναλτι στο 5' και ο Λεωνίδας Γρηγοριάδης στο 78'.
Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα δυνατά και σωστά τακτικά, στην φάση του πέναλτι η ομάδα του Ατρομήτου έμεινε με 10 παίκτες μετά από την απερίσκεπτη ενέργεια του αντιπάλου αμυντικού να σταματήσει την κεφαλιά με τα χέρια με συνέπεια να δεχτεί την κόκκινή κάρτα. Ο ρυθμός στην συνέχεια έπεφτε σταδιακά μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πιο ελεύθερα, μείναμε και με 10 παίκτες λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας του Ανακίδη. Στη συνέχεια όμως μπήκε και το 2ο γκολ και τα πόδια των παιδιών λύθηκαν και έτσι ήρθε η νίκη. –

Επιμέλεια : ΜΟΡΦΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ