Ηλεκτρονική εφημερίδα με νέα της περιοχής Αμυνταίου – Φλώρινας και όχι μόνο… από το 2008

Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017

Βαριά ήττα για τον Ερμή αλλά κοιτάμε μπροστά

Βαριά ήττα γνώρισε ο Ερμής στην Ηγουμενίτσα από τον Θεσπρωτό με 4-0 σε ένα παιχνίδι όπου ο Ερμής πέρα από μια
φάση στην επανάληψη δεν μπόρεσε να απειλήσει.
Το παιχνίδι αυτό όμως αποτελεί παρελθόν αφού τη Τετάρτη η ομάδα υποδέχεται το Νέο Αμφιλόχιο για την 4η αγωνιστική και θέλει τη συμπαράσταση του κόσμου για να πάρει τη νίκη στο πρώτο από τα 2 συνεχόμενα εντός έδρας που ακολουθούν.

Φάσεις και γκολ

Με την συμπλήρωση μισής ώρα αγώνα, ο Θεσπρωτός άγγιξε το γκολ αλλά η κεφαλιά του Πάνου βρήκε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Περπερίδη (είχε προηγηθεί φάουλ του Ευθυμίου και σουτ-πάσα του Φούντζουλα στον Πάνο).
Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Γώγος δέχθηκε υπέροχη πάσα του Πέντσα και με σουτ νίκησε τον Περπερίδη κάνοντας το 1-0.
Στην επανάληψη ο Ερμής απείλησε στο 62ο λεπτό όταν ο Σταυρίδης στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα την έστειλα κατά λάθος στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Παππά.
Στο 64ο λεπτό, ο Φούντζουλας αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο το λάθος γύρισμα του Κλάζογλου και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 2-0.
Στο 70ό λεπτό ο Μπίκας με γυριστό βολέ από σέντρα του Γώγου ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0.
Στο  αμέσως επόμενο λεπτό ο Πέντσας με τρομερό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Περπερίδη κάνοντας το 4-0 μέσα σε αποθέωση από τον κόσμο.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Παππάς, Σταυρίδης (72ο Κατσέλης), Κωνσταντίνου Βαγγ. Πάνος, Καρβούνης, Ευθυμίου (68ο Χριστοδουλόπουλος), Κωνσταντίνου Βασ. (80ό Νικολάου), Γώγος, Πέντσας (74ο Μπλέτσας), Μπίκας, Φούντζουλας.
ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ: Περπερίδης, Τριανταφύλλου (46ο Πασχαλίδης), Γιορετζίδης, Παναγιωτίδης, Σερσέμης (74ο Λιάπτσης), Αμαραντίδης, Χαϊτίδης (55ο Κλάζογλου), Μπίκος, Μαυροματίδης, Θοεδουλίδης (74ο Ηλιάδης), Τσορλίνης.-