Ηλεκτρονική εφημερίδα με νέα της περιοχής Αμυνταίου – Φλώρινας και όχι μόνο… από το 2008

Δευτέρα 31 Ιανουαρίου 2022

Χάντμπολ: 8η αγωνιστική Α2 Γυναικών -Ζαφειράκης Νάουσας – Ελπίδες Αμυνταίου: 25-34 (ΒΙΝΤΕΟ)

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α2 Γυναικών, τα κορίτσια των ΕΛΠΙΔΩΝ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ κέρδισαν εκτός έδρας άνετα την

πολύ δυνατή ομάδα του ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ Νάουσας.

Από την αρχή του αγώνα οι ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ αντεπεξήλθαν σθεναρά στην ομάδα του Ζαφειράκη με κύριο όπλο την άμυνα της και κατάφερε να πάρει μικρή διαφορά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (09-13 ΗΜΙΧΡΟΝΟ).

Στο 2ο ημίχρονο οι ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ μπήκαν πιο αποτελεσματικά και στην επίθεση και κατάφεραν να διευρύνουν την διαφορά με εννέα (9) μόλις στο 35ο  λεπτό με ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 25-34.

Αξιοσημείωτα του αγώνα για την ομάδα των ΕΛΠΙΔΩΝ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ, ήταν η εξαιρετική άμυνα και ο πλουραλισμός στο σκοράρισμα με τις εννιά (9) από τις δώδεκα (12) αθλήτριες να πετυχαίνουν γκολ.