Ηλεκτρονική εφημερίδα με νέα της περιοχής Αμυνταίου – Φλώρινας και όχι μόνο… από το 2008

Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Κέρδισε τον βαθμό μέσα στην Δράμα η ΘΥΕΛΛΑ Φιλώτα

Το γκολ του Μαρκόπουλου στο δεύτερο ημίχρονο χάρισε στην ΘΥΕΛΛΑ Φιλώτα τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην Δόξα Δράμας ...

Η γηπεδούχος Δόξα προηγήθηκε στο 42 με τον Στόικο αλλά η μαχητική ΘΥΕΛΛΑ από τα πρώτα λεπτά του αγώνα μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι με τον Κόλλα στο 12 να χάνει ευκαιρία, στην συνέχεια  η Θύελλα βρέθηκε μια «ανάσα» από την ισοφάριση στο 68 όταν ο Θεοδουλίδης έκανε το πλασέ με τον Σαχσανίδη να απομακρύνει προσωρινά και τον Μαρκόπουλο στην εξέλιξη της φάσης να «σημαδεύει» το δοκάρι των γηπεδούχων. Τελικά 5 λεπτά αργότερα στο 53  ο Μαρκόπουλος  με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.