Ηλεκτρονική εφημερίδα με νέα της περιοχής Αμυνταίου – Φλώρινας και όχι μόνο… από το 2008

Κυριακή 7 Μαΐου 2017

Ο Α.Ο.Φλώρινας στο ‘De La Salle’ Mountain Bike Festival 2017

Ένα πλούσιο Σαβατοκύριακο γεμάτο ποδήλατο με αγώνες όλων των ‘ειδών’,  έζησαν 16 μικροί ποδηλάτες του Αθλητικού Ομίλου
Φλώρινας, στις 6-7/5/2017 στο Ρετζίκι Θεσσαλονίκης, με διοργανωτές το Κολλέγιο De La Salle και τον Α.Σ Ποδηλάτης. Τις 2 ημέρες αγώνων οι 120 περίπου αθλητές από συλλόγους της Β.Ελλάδος, αγωνίστηκαν σε 3 αγωνίσματα(Eliminator/Sprint Δεξιοτεχνίας- Cross Country /XXC), με έντονο ανταγωνισμό και μαχητικότητα. Οι αθλητές του ΑΟΦ προκειμένου να λάβουν μέρος και στους 3 αγώνες διανυκτέρευσαν στην Θεσσαλονίκη, ενώ από αγωνιστικής άποψης τα αποτελέσματα ήταν ικανοποιητικά  για τον ΑΟΦ, με δεδομένη την υπεροχή αθλητών από αμιγώς ποδηλατικούς συλλόγους της Θεσσαλονίκης.
Στην κατηγορία Μίνι Μικρών Κοριτσιών, κύπελο στην γενική κατάταξη και 3 μετάλλια (χρυσό-αργυρό-χάλκινο) για την αθλητρια του ΑΟΦ Δούμτση Μελίνα, ενώ 2 μετάλλια (χρυσό-αργυρό) για την Ρόζα Χριστίνα στα ίδια αγωνίσματα. Τα υπόλοιπα παιδιά πήραν κατάταξη εκτός βάθρου, παρότι αγωνίστηκαν με εξαιρετικό πάθος και δύναμη ψυχής. Οι συμμετοχές για τον ΑΟΦ ήταν: ΙΩΑΝΝΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-ΓΑΣΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-ΣΙΕΚΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ-ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΤΙΤΑ ΝΕΦΕΛΗ-ΤΣΙΚΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ-ΤΣΙΚΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΝΙΚΗΤΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΠΡΟΔΡΟΜΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ-ΤΟΡΤΟΠΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ-ΡΟΖΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΔΟΥΜΤΣΗ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ.